E-MAIL
contact@scoala-quantum.ro
Adresă
Str. Drumul Potcoavei 21 A, Voluntari, Ilfov

Politica de confidențialitate

Această politică de confidențialitate vă informează despre informațiile pe care le colectăm de la dvs. atunci când utilizați site-ul nostru. În colectarea acestor informații, noi acționăm în calitate de operator de date personale și, prin lege, suntem obligați să vă furnizăm informații despre noi, despre scopul și modul în care folosim datele dvs. și despre drepturile pe care le aveți asupra datelor dvs. personale.

1. Cine suntem noi?

Numele organizației:    FUNDATIA QUANTUM
Număr înregistrare Registrul Asociațiilor și Fundațiilor  5/25.05.2022
Adresă: Strada Iulian Stefan, nr. 20A, sector 1
E-mail: contact@scoala-quantum.ro
Telefon: 0745156771

Organizația are are DPO –

Detaliile de contact ale responsabilului nostru cu protecția datelor sunt:   

Nume: POP STEFAN ZAHARIE PFA,
Adresă: Voluntari str Drumul Potcoavei nr 38c
E-mail: dpoppopstefan2000@gmail.com
Telefon: 0742.225.057

 

2. Cum folosim informațiile dvs.?

1.1 Când folosiți site-ul nostru

Atunci când utilizați site-ul nostru pentru a căuta produsele și serviciile noastre și pentru a vizualiza informațiile pe care le punem la dispoziție, un număr de cookie-uri sunt utilizate de noi (cookies first party) și de terțe părți (cookies third party)pentru a permite funcționarea site-ului, pentru a colecta informații utile despre vizitatori și pentru a vă oferi o experiență cât mai bună în utilizarea site-ului nostru.

Unele dintre cookie-urile pe care le folosim sunt strict necesare pentru ca site-ul nostru să funcționeze și nu vă cerem consimțământul de a le introduce în calculatorul dvs. Aceste cookie-uri sunt prezentate mai jos.

Numele cookie-ului Scopul Informații suplimentare
_ga_* Statistici store and count pageviews
Google Fonts API Google Fonts citește adresa IP a utilizatorului
     

Cu toate acestea, pentru acele cookie-uri care sunt utile, dar nu strict necesare, vom cere mereu consimțământul dvs. înainte de a le plasa. Acestea sunt:

Numele cookie-ului Scopul Informații suplimentare
wpEmojiSettingsSupports Functional stochează detaliile browser-ului
     
     

Pe lângă cookie-urile pe care le folosim, lucrând cu terțe părți pentru a vă oferi o experiență oportună, acestea plasează diverse cookie-urile în calculatorul dvs., însă doar cu consimțământul dvs. Acestea sunt arătate mai jos.

Numele cookie-ului Scopul Informații suplimentare
PREF Youtube store user preferences
     
     

Pentru mai multe informații despre utilizarea cookie-urilor, consultați politica noastră privind cookie-urile.

1.2 Când trimiteți o solicitare prin intermediul site-ului nostru

Când trimiteți o solicitare prin intermediul site-ului nostru, vă solicităm numele dvs., numărul de telefon de contact și adresa de e-mail.

Utilizăm aceste informații pentru a răspunde cererii dvs., inclusiv furnizarea de informații despre produsele și serviciile noastre. Putem să vă trimitem un e-mail de mai mult ori după ce ați făcut o solicitare, pentru a ne asigura că am răspuns la întrebarea dvs. și pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor noștri.

Solicitarea dvs. este stocată și procesată [descrieți ce se întâmplă cu informațiile din solicitare, inclusiv cu cine este distribuit și unde se află stocate]

Nu folosim/Folosim informațiile furnizate de dvs. pentru a lua decizii automate care ar putea să vă afecteze. [Descrieți deciziile automate care se fac, inclusiv profilarea].

Menținem e-mailurile venite din solicitări timp de doi ani, după care sunt arhivate în siguranță și păstrate timp de cinci ani, când le ștergem. Înregistrările de tip CRM sunt păstrate timp de trei ani de la ultimul contact cu dvs.

1.3 Când achiziționați un produs de pe site-ul nostru

Când cumpărați produse/servicii de pe site-ul nostru, vă vom solicita următoarele date:

 • numele;
 • datele pentru facturare;
 • adresa;
 • numărul de telefon de contact,
 • adresa de livrare;
 • adresa de e-mail și
 • informațiile despre cartea de credit.

De asemenea, înregistrăm adresa IP (Internet Protocol), care este adresa calculatorului dvs. pe Internet.

Vom folosi informațiile dvs. pentru a verifica detaliile cărții de credit pentru achiziția dvs., pentru a procesa comanda dvs. și pentru a vă trimite produsele dvs. De asemenea, vă vom trimite o factură prin e-mail și putem utiliza numărul dvs. de telefon pentru a vă contacta în legătură cu achiziția dvs.

Solicităm aceste informații pentru a procesa plata, pentru a vă livra produsele sau serviciile și pentru a îndeplini solicitarea dvs.

Informațiile dvs. sunt stocate pe site-ul nostru și pe serverul nostru cloud, ambele cu sediul în cadrul Uniunii Europene. Detaliile cărții dvs. de credit sunt transmise unui terț procesator de plăți care are sediul în UE. Nu păstrăm informațiile despre cardul dvs. de credit.

Nu folosim/Folosim informațiile furnizate de dvs. pentru a lua decizii automate care ar putea să vă afecteze. [Descrieți deciziile automate care se fac, inclusiv profilarea].

Menținem informațiile dvs. legate de comandă pentru o perioadă de 5 sau 10 ani, în conformitate cu prevederile legale.

[Alte tipuri de tranzacții efectuate prin intermediul site-ului nostru]

[Definiți mai multe tranzacții care au loc pe site, de ex. înscrieri pe bază de consimțământ, utilizarea instrumentelor online, descărcări. Dați fiecăruia un titlu separat.

Pentru fiecare, definiți:

 • tipurile de date cu caracter personal colectate
 • scopul tranzacției
 • baza legală utilizată
 • dacă baza legală este un interes legitim, definiți ce interes implică
 • cu care sunt împărtășite datele cu caracter personal
 • unde sunt stocate datele cu caracter personal
 • dacă se iau decizii automate pe baza datelor personale
 • ce este politica de păstrare a datelor personale]

3. Drepturile dvs. ca persoană vizată

Ne puteți întreba ce informații avem despre dumneavoastră și ne puteți cere să le corectăm dacă sunt inexacte. Dacă v-am cerut consimțământul dvs. pentru a procesa datele personale, puteți retrage acest consimțământ în orice moment.

Dacă prelucrăm datele dvs. personale pentru a îndeplini un contract sau în temeiul consimțământului, puteți să ne cereți să vă oferim o copie a informațiilor într-un format care să poată fi citit, astfel încât să îl puteți transfera altui furnizor.

Dacă prelucrăm datele dvs. personale pe bază de consimțământ sau de interes legitim, puteți solicita ștergerea datelor dvs.

Aveți dreptul să ne cereți să nu mai folosim informațiile dvs. pentru o perioadă de timp dacă credeți că nu facem acest lucru în mod legal.

În cele din urmă, în anumite circumstanțe, puteți să ne cereți să nu luăm decizii care să vă afecteze utilizându-vă prelucrarea automatizată sau profilarea.

Pentru a trimite o solicitare privind datele dvs. personale prin e-mail, poștă sau telefon, utilizați informațiile de contact furnizate mai sus în secțiunea Cine suntem noi în această politică.

4. Dreptul tău de a depune plângere

Dacă aveți o plângere cu privire la utilizarea de către dvs. a informațiilor dvs., am prefera să ne contactați prima oară pe noi, pentru a putea remedia în mod amiabil cererea. Cu toate acestea, puteți, de asemenea, să contactați Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal pentru Informații prin intermediul site-ului lor la http://www.dataprotection.ro/ sau să le scrieți la adresa:

B-dul G-ral. Gheorghe Magheru 28-30, Sector 1, cod poștal 010336, București, Romania

5. Actualizări la această politică de confidențialitate

Revizuim regulat și, dacă este cazul, actualizăm periodic această politică de confidențialitate atunci când intervin modificări în urma prestării servicii. Dacă vrem să folosim datele dvs. personale într-un mod pe care nu l-am identificat anterior, vă vom contacta pentru a vă oferi informații despre acest lucru și, dacă este necesar, pentru a vă solicita acordul.

Vom actualiza numărul versiunii și data acestui document de fiecare dată când acesta este modificat.

Politică aprobată în data de: 25/05/2022
Politica devine operațională din data de: 25/05/2022 
Următoarea revizuire va avea loc în data de: 25/05/2024